Mobilní menu Novinky

Novinky

Skalák mění dres. Z Mladé Boleslavi přestoupil do anglického Brightonu

1.2.2016
Radek Šamša


Bývalý fotbalový reprezentant do 21 let Jiří Skalák míří do Anglie. Nejvyšší zájem ze zahraničních klubů projevil druholigový Brighton, který si Skaláka z Mladé Boleslavi pojistil do roku 2019.

O odchodu Jiřího Skaláka ze Synot ligy se dlouho spekulovalo. Brighton & Hove Albion, druholigový anglický klub, s přestupem vyčkával až do poslední chvíle – odchovance pražské Sparty koupil z Mladé Boleslavi za nezveřejněnou sumu v poslední den zimního přestupového období.

Skalák se klubu z jižního pobřeží Britských ostrovů upsal na tři a půl roku do června 2019. „Jsou zde nadstandardní podmínky. Všichni lidé, trenér i vedení, jsou moc příjemní,“ řekl třiadvacetiletý rodák z Pardubic pro isport.cz.

Přestup si pochvaloval i Brighton, který situaci kolem Skaláka dlouho monitoroval. Manažer Chris Hughton v něm vidí technického hráče s čichem na góly, který v ofenzivě může nastupovat na kterékoli pozici.

„Seagulls“, jak se týmu z Falmer Stadium přezdívá, ovšem nebyli jedinými zájemci o služby českého reprezentanta, jenž se svého debutu s číslem 38 na dresu možná dočká už v pátek proti Brentfordu.

Mluvilo se o Monaku, ale také o dalším účastníkovi anglické Championship Queens Park Rangers. „Podali jsme nabídku, která byla odmítnuta. Je to škoda, líbil se nám. Na druhou stranu jsme tušili, že nejspíš půjde jinam,“ sdělil BBC ředitel QPR Les Ferdinand.

Skalák v letošním ročníku Synot ligy odehrál za Mladou Boleslav šestnáct zápasů a nastřílel šest branek. Celkem v jejích barvách během roku a půl nastoupil do čtyřiceti ligových duelů s bilancí dvanácti gólů. Loni v červnu nechyběl Skalák po vleklém zranění kolena na mistrovství Evropy do 21 let, po němž se přesunul do seniorské reprezentace.

Cesta fotbalových „lvíčat“:

Pavlenka odchází z Baníku, na tři a půl roku se upsal Slavii
Bývalý trenér „lvíčat“ Dovalil: Kdybychom postoupili ze skupiny, do zahraničí by odešlo víc hráčů

Kdo z účastníků domácího mistrovství má v kariéře nejslibnější vyhlídky?
Euro jim pomohlo do základní sestavy Sparty. Zviditelnili jsme se, shodují se Frýdek s Hybšem
Projekt Cesta fotbalových „lvíčat“ se ohlíží za šampionátem v Česku a mapuje další kroky reprezentantů