Mobilní menu Novinky

Novinky

Kdo z účastníků domácího mistrovství má nejslibnější vyhlídky?

5.12.2015
Radek Šamša


Které „lvíče“ na mistrovství Evropy do 21 let v České republice nejvíce překvapilo, je víceméně jasné – nejlepší střelec turnaje Jan Kliment. Kdo má však nejlépe nakročeno ve své kariéře? Na anketní otázku odpovídali novináři českých médií.

Luděk Mádl, aktuálně.cz

Jiří Skalák měl trochu smůlu v tom, že krátce před šampionátem absolvoval operaci kolena a následnou rehabilitaci. Takže na turnaji samotném měl do optimální formy daleko. Nicméně i tak mu start na mistrovství bezesporu pomohl blíže reprezentačnímu A týmu, kde se uchytil. A například v kvalifikačním utkání áčka v Nizozemsku předvedl naprosto špičkový výkon evropských parametrů. Podle mého soudu je Skalák něco jako český Franck Ribéry. I bez jizvy na tváři.

Milan Radosta, idnes.cz

Samozřejmě se nabízí dlouhý seznam hráčů, kteří mají nějakou spojitost se Spartou a většina z nich už taky víc či míň zasahuje i do seniorské reprezentace. Pořád si ale myslím, že nejsvětlejší budoucnost před sebou může mít Tomáš Kalas. Elegantní, velice atletický hráč, vůdce na hřišti i mimo něj. Pokud by v Middlesbrough pravidelně hrával, jak sám říká, a dostal pak třeba znovu šanci v Chelsea, můžeme z něj mít národní hvězdu.

Martin Charvát, Český rozhlas

Jednoznačně Tomáš Kalas. Atletické schopnosti doprovází skvělou předvídavostí, a co je nejdůležitější, v hlavě to má srovnané. Když přestupoval do Chelsea, byl trochu rozklepaný, ale rozhodný. Je cílevědomý, zná směr, kterým chce jít. Přijímá odpovědnost. Jeho pozice na šampionátu nebyla ideální, když kvůli červené kartě nemohl hrát úvodní zápas. Ale Kalas je ten, kdo by měl držet obranu seniorské reprezentace v příštích letech, pokud se mu podaří najít stabilní místo v klubu.

Jan Jaroš, Pro Football

Pominu seniorské reprezentanty, kteří už nastupují v zahraničí. Z nich má podle mě největší budoucnost Pavel Kadeřábek, typický moderní krajní obránce. Z ostatních se podle mého názoru zatím nejlépe jeví Tomáš Koubek, který získává v dresu Liberce potřebné zkušenosti i na evropské scéně. Podle mě by se časem mohl vydat podobným směrem jako Tomáš Vaclík.

Cesta fotbalových „lvíčat“:

Euro jim pomohlo do základní sestavy Sparty. Zviditelnili jsme se, shodují se Frýdek s Hybšem
Projekt Cesta fotbalových „lvíčat“ se ohlíží za šampionátem v Česku a mapuje další kroky reprezentantů