Novinky

Lvíčata zvítězila i v Moldavsku a v kvalifikační skupině jsou první

16.11.2015
FAČR

Páté vystoupení fotbalové reprezentace do 21 let v kvalifikaci o ME 2017 provázel prudký vítr, který velice komplikoval hru. Dalším problémem bylo tvrdé a hrbolaté hřiště, které stíralo rozdíly v kvalitě hráčů. Lvíčata se však přes všechny problémy přenesla, dokázala i otočit stav a zvítězila 3:1.

Hned ve druhé minutě pálil po zemi Schick, ale minul vzdálenější tyč. V 11. minutě se pokusil o střelu z dvaceti metrů kapitán Spataru, ale minul branku. Po pěkné kombinaci na jeden dotek se dostal ke střelbě Souček, ale brankář Avram chytil.

Smolná byla 13. minuta, po brejku domácích se odkopávaný míč  odrazil nešťastně od Havla a obloukem skončil v horním rohu české branky – 1:0! Gól hodně připomínal vyrovnání soupeře v utkání s Černou Horou, i tam šlo o záhadný odraz míče… O čtyři minuty později měl Havel šanci k vyrovnání, ale při střele trochu zaváhal a pak byl pokus sražen na roh.

Ve 28. minutě hlavičkoval po centru Spetarua Rebenja, Zima chytil. Po rohu ve 30. minutě hlavičkoval na druhé straně volný Čermák, ale zamířil mimo. Ve 36. minutě vyšla hostům kombinace, Čermák vystřelil z vápna, ale míč se odrazil od tyče a následoval roh. Hned po rohu hlavičkoval Souček a vyrovnal – 1:1! O dvě minutu později měl dobrou možnost zakončit Čermák, ale neprudkou střelu brankář chytil.

Ve 41. minutě další roh a obrovský zavar, míč dopadl shora na břevno moldavské branky, jedna z dorážek skončila na ruce domácího obránce, ale sudí to neviděl. Zǎvěr první půle byl ve znamení českého náporu.

Druhou čast zahájili domácí nakopávanými míči po větru. Češi zkoušeli postupovat pomocí kombinace. Jedna vyšla v 52. minutě, ale průnik Fulneka skončil jen rohem. Po něm přišel další závar, k míči se dostal Čermák a do jeho pokusu vložil hlavu Razgoniuc, změnil směr a hostě vedli – 1:2!

Pak se dlouhé minuty bojovalo ve středu hřiště, až v 74. minutě se prokličkoval ke střele Trávník, ale branku netrefil. O minutu později měl Spataru možnost kopat přímý kop, ale také mířil vedle.

V 63. minutě vystřídal Havlíka Barák, který si pak o sedmnáct minut později naběhl na přímý kop Čermáka a hlavou skóroval – 1:3! Zápas zdramatizovat mohl v 84. minutě Bojan, napálil zblízka míč, ale Zima výborně vyrazil.