Novinky

Jedenadvacítka vstoupila do kvalifikace přesvědčivou výhrou nad Maltou

8.9.2015
Fotbal.cz

Nově vytvořená reprezentace Česka do 21 let vstoupila v Jablonci do kvalifikace o postup na ME 2017 v Polsku jasnou výhrou 4:1 nad Maltou. Po celý zápas kontrolovala hru, vytvořila si dostatek šancí a soupeře, který přijel se čtyřmi body na kontě, hladce přehrála.

Lvíčata začala aktivně, snažila se využívat křídelní prostory a už v 10. minutě jim vyšla nacvičená akce. Černý vyslal do levého křidla Havlíka, ten zacentroval a nabíhající Schick trefil ze sedmi metrů prudce pod břevno – 1:0.

O šest minut později po dalším centru zleva hlavičkoval Trávnik mimo, za ním byl ještě lépe postavený Černý… Debutant Václav Černý, který se stal nejmladším reprezentantem týmu do 21 let v české historii, když nastoupil ve věku 17 let a 322 dnů, rozjel ve 21. minutě kombinaci na jeden dotyk, na jejímž konci našel Černý před brankou Schicka a skóre se navýšilo na 2:0.

Ve 36. minutě po nedorozumění vybihajícího brankáře s obránci se dostal k míči  ǔtočnik Montebello, udělal kličku gólmanovi a lehce zasunul míč do opuštěné branky – 2:1.

Jenže po chybné rozehrávce hostů se sám před brankářem Borgem objevil ve 40. minutě kapitán Čermák a skóroval – 3:1.

O tři minuty později vyslal prudkou střelu mířící do horního rohu Matějů, ale Borg vyrazil.

Druhý poločas pokračovala ofenzíva domácího týmu, už ve 48. minutě musel Borg likvidovat střelu Schicka. Krásný ťukes na jeden dotek skončil šancí a střelou Trávníka nad v 51. minutě.

V 56. minutě lvíčata vytvořila další kombinaci na jeden dotek, Trávnik v dobré pozici ještě vrátil na lajnu pokutového území a Hrubý uklidil míč po zemi k tyči – 4:1.

V 64. minutě vyprovodili diváci, kterých dorazil slušný počet, silným potleskem benjamínka Černého, kterého nahradil Klobása. Ten o deset minut později vracel míč od brankové lajny před branku, ale obránce byl rychlejší než dobíhající Schick.

Statistika zápasu

Česko „21“ – Malta „21“ 4:1 (3:1)

Kvalifikace o postup na ME 2017, 4. 9. 2015, Jablonec n. N.

Góly: 10. Schick, 21. Schick, 40. Čermák, 56. Hrubý – 37. Montebello
Rozhodčí: Rahim Hasanov – Namik Husejnov, Vagif Musajev
ŽK: 26. Bezzina, 85. Cremona
Diváci: 2086

Sestava ČR: Vorel – Matějů, Lüftner, Kaša, Holzer – Černý (64. Klobása), Havlík, Hrubý, Čermák (70. Tetour), Trávník – Schick (82. Linhart). Trenér: Vítězslav Lavička.

Sestava Malta:  J. Borg – Attard Zerafa, Arab, Briffa – Muscat (75. Nbong), Bazzina (62. Agius), Cesare (84. C. Borg), Cremona, Camenzuli – Montebello.Trenér: Silvio Vella.